Spirulina (Vingrūnė) – tai yra dumblis, augantis gėlame vandenyje. Šis dumblis yra išskirtinis tuo, jog jame yra gausu įvairių mikroelementų, aminorūgščių, baltymų bei kitų įvairių medžiagų, kurios vienaip ar kitaip stiprina organizmą.
Natūraliai auganti Afrikoje, Azijoje bei Pietų Amerikoje, Vingrūnė jau nuo seno buvo vartojama kaip maisto produktas. Vietiniai ją išdžiovindavo ir patiekdavo šalia mėsos. Europoje ir Š.Amerikoje šio augalo vaistinės bei naudingosios savybės aptiktos tik daug vėliau.
Spirulinoje rasite daug:
- Chlorofilo – elemento, kuris pasižymi detoksikacinėmis savybėmis
- Fosforo
- Kalio
- Magnio
- Cinko
- Natrio
- Geležies – nepakeičiama kraujodaroje
- B grupės vitaminų – stiprinantys nervų sistemą, išlaikantys tvirtą nagų bei plaukų struktūrą
- Įvairių pigmentų, kurie trukdo vėžinių ląstelių atsiradimui, plitimui ir vystymuisi
- Beta karotino – regėjimą stiprinantis elementas
Kiti spirulinos komponentai
Vingrūnės dažniausiai ruošiamos biomasės pavidalu, kadangi taip jas patogiausia vartoti. Šis augalas gali būti ir pilnavertis maisto produktas, ir maistinis papildas. Apie 70 procentų išdžiovintos Spirulinos gali sudaryti baltymai, tačiau šis skaičius kinta nuo 50 iki 70 procentų. Spirulinoje taip pat rasite:
- Leucitino, vykdančio azoto apytaką organizme, skatinančio augimo hormono išsiskyrimą, gerinančio bei stabilizuojančio kraujospūdį, didinantį hemoglobino gamybą bei vykdančio daug kitų naudingų funkcijų.
- Metionino – atsakingo už organizmo vystymąsi bei tolygų svorio ir riebalų pasiskirstymą. Jis taip pat stipriai detoksikuoja, apgina organizmą nuo radioaktyvių medžiagų ir dalelių
- Valino – hemoglobino „atkūrėjas“. Būtent valino dėka jūsų organizme gaminamas ir regeneruojamas hemoglobinas. Šis elementas taip pat prisideda prie nervų sistemos stiprinimo.
- Treonino – tarsi klijai, kurie sulipdo įvairius audinius ir ląsteles, neleidžia didėti ir plėstis žaizdoms ir slopina virusinių infekcijų poveikį.
Nagrinėdami Spirulinos sudėtį, rastumėte kiek daugiau nei 50 medžiagų pasižyminčių biologiniu aktyvumu. Visos jos turi didelę nauda jūsų organizmui bei imunitetui. Kadangi ne visas reikalingas medžiagas organizmas geba pasigaminti pats, jam reikia kai kuriuos elementus gauti su maistu, kitaip prasidės sveikatos problemos ar būklės pablogėjimas.
Kai kuriose pasaulio šalyse Vingrūnės yra tokios populiarios, kad jos vartojamos beveik kasdieniškai. Štai Japonijoje jas vartoja net apie pusė visos populiacijos, o japonai gyvena ilgiausiai pasaulyje. Sutapimas?
Spirulina taip pat pasižymi ir keletu labai įdomių savybių. Augalo sudėtyje yra daug chelatinių agentų. Jie leidžia organizmui lengviau pašalinti metalus, kurių būna užsilikę įvairiuose traktuose, gleivinėse ar kitose kūno vietose.
Tuo pat metu šie agentai gali pašalinti ir plutonį, stroncį – medžiagas, kurios pasižymi radioaktyvumu. Tad Vingrūnė saugo ir nuo radiacijos poveikio bei kenksmingų jo padarinių.
Ne tik japonai, bet ir prie Čado ežero gyvenantys Čado gyventojai itin gausiai vartoja Spiruliną, o to regiono gyventojų trukmė yra net apie 19 procentų didesnė už šalies vidurkį, tad šis augalas ilgina gyvenimo trukmę ne tik tekančios saulės šalyje, bet ir kitose pasaulio vietose. Taip pat pastebėtas Spirulinos vartojimo ir galvos skausmo sumažėjimo sąryšis.
Vingrūnė (spirulina), PSO duomenimis, yra vienas iš pagrindinių gydomųjų-profilaktinių XXI amžiaus mitybos komponentų. Bene patogiausias būdas vartoti spiruliną – geriamosios tabletės, su kuriomis į jūsų organizmą patenka visos naudingos ir imuniteto stiprinimui reikalingos medžiagos.
Kodėl verta vartoti Spiruliną?
Faktai ir skaičiai kalba patys už save. Beveik jokiame kitame Žemės planetoje randamame ar auginamame augale bei produkte nėra tiek daug naudingų medžiagų, kiek jų galima rasti išnagrinėjus Vingrūnės kompoziciją.
Žvelgiant tik iš mokslinės pusės galima drąsiai teigti, jog pagrindinė Spirulinos funkcija yra daugelio organizmo funkcijų reguliavimas bei rūgštinės terpės keitimas (arba gražinimas atgal) į šarminę.
Pats augalas yra melsvai žalios spalvos ir šiuo metu auginamas daugiau nei 60-yje pasaulio šalių. Nenuostabu kai dar sužinome, jog Vingrūnėse yra daug fikocianino.
Naujausi medicininiai ir moksliniai tyrimai visame pasaulyje patvirtina, kad Spirulina turi unikalių savybių ir:
- Kompensuoja vitaminų ir mineralų trūkumą įprastame valgio racione, yra be galo naudingos sportininkams, žmonėms, esantiems reabilitacijoje po operacijų ar sunkių ligų, besilaikantiems dietų ir metantiems svorį;
- pasižymi labai dideliu biologiškai įsisavinamos geležies kiekiu, augale dideliais kiekiais randami vitaminai В12 ir Е, folio rūgštis;
- augale esančios aminorūgštys mažina alkio jausmą ir jums ima reikėti mažiau maisto, todėl Spirulina priskiriama kaip viena iš efektyviausių priemonių kovoje su viršsvoriu. Nors mažina alkio jausmą, Vingrūnė tuo pačiu aprūpina organizmą vertingais ir mažai kaloringais baltymais;
Moksliškai įrodyta Spirulinos nauda
Kadangi rinkoje šis produktas pasirodė gana neseniai, nenuostabu, kad pastaruoju metu įvairios laboratorijos bei medicinos centrai vykdė įvairiausius tyrimus, kurie tikrino Spirulinos efektyvumą. Paprastai marketingo kompanijos išpučia burbulą, o mokslininkai juos turi nuleisti ant žemės ir vartotojams pateikia karčią tiesą, jog iš tiesų veiklioji medžiaga nėra tokia efektyvi.
Šis atvejis kitoks, nes ne vienas užsienio mokslininkų atliktas testas įrodė ir įtvirtino faktą, kad Spirulina yra be galo efektyvi natūrali priemonė, padedanti sužadinti organizmo gynybines galias.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3136577/
Štai Liverpulio universitetinės ligoninės, Hipokrato ligoninės Salonikuose ir Ioannina universiteto Graikijoje mokslininkai tyrė spirulinos pritaikymą bei efektyvumą klinikiniame gydyme. Tyrimas labai smarkiai akcentuoja tai, kad šis produktas gali itin stipriai padėti ne vienoje sferoje.
Daug kalbama apie sumažintas alergines reakcijas. Pacientai, kurie gaudavo placebo ir spirulinos bei jų patirtys įrodė, kad spirulina gerokai sumažina nosies dirglumą, čiaudėjimą, nosies užsikimšimą bei perštėjimą.
Tas pats kelių mokslininkų atliktas tyrimas identifikavo spirulinos efektyvumą kovoje su padidėjusiu cholesterolio kiekiu ar net cukriniu diabetu. Tyrimo metu šis produktas buvo skirtas žmonės, kurie serga išeminėmis širdies ligomis. Rezultatas buvo stulbinantis.
Pacientų kraujyje smarkiai sumažėjo blogojo cholesterolio kiekis, o tuo pačiu ir santykis su geruoju cholesteroliu, kadangi pastarojo ėmė daugėti. Mokslininkai itin rekomenduoja šį produktą, kaip natūralų dietinį papildą, kadangi jo derinimas su kitomis sveikatą gerinančiomis priemonėmis turėtų atnešti puikių rezultatų.
Ko gero pati įspūdingiausia tyrimo dalis yra susijusi su vėžiniais susirgimais. Mokslininkai jau ilgą laiką tyrė ar antioksidacinės bei imunomoduliacinės spirulinos savybės gali padėti kovoti su augliais ir juos suardyti. Toks pasisekimas reikštų, kad šis produktas galėtų būti naudojamas vėžinių susirgimų prevencijoje bei gydyme.
Atlikti tyrimai parodė, kad ilgalaikis spirulina vartojimas beveik 50% atvejų pasibaigdavo visiška vėžinio susirgimo regresija ir kitų rodiklių pagerėjimu. Mokslininkai padarė išvadą, kad spirulina tikriausiai yra atsakinga už vėžio regresiją.
https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/by_the_way_doctor_is_spirulina_good_for_you
Vieno iš pasaulio prestižiškiausių, Harvardo universiteto internetiniame sveikatos žurnale spausdintas klausimo-atsakymo tipo straipsnis taip pat indikuoja panašius dalykus.
Čia medikė teigia, kad spirulina jau nuo seno žinoma, kaip itin galingas bei sveikatai naudingas augalas. Tiesa, moteris pamini, kad augalas auga pakankamai ekstremaliomis sąlygomis, todėl pasižymi itin įspūdingomis naudingų medžiagų kaupimo galimybėmis.
Spirulina turi daugiau baltymų už kone visas daržoves, čia gausu beta karotino, mineralų, svarbiausių riebalų rūgščių ir kitų elementų, kurie yra be galo svarbūs jūsų organizmui ir gerai savijautai.
Net ir tos pačios sudėties pakaktų, kad spiruliną būtų galima laikyti pakankamai įspūdingu augalu. Tačiau tai dar ne viskas, kadangi vėlesni tyrimai įrodė stiprų spirulinos sąryšį su įvairialypiu sveikatos pagerėjimu.
https://www.nature.com/articles/srep24253
Labai išsamus Azijos mokslininkų tyrimas pateikia dar daugiau svarbios informacijos apie spirulinos naudą žmogui bei jos efektyvumą kovoje su įvairiais sutrikimais. Trumpai tariant, tyrime pacientai gaudavo dideles arba net didesnes nei numatyta dozes šio papildo ir buvo stebima, kaip keičiasi jų būklė.
Mokslinio darbo santrauka iškart skelbia, kad spirulinos ekstraktas itin greitai pastebėdavo gripo virusą ir jį neutralizuodavo. Mokslininkai taip pat svarsto, kad šalto vandens pagrindo spirulinos ekstraktas ateityje galėtų būti naudojamas stengiantis sustabdyti arba suvaldyti gripo protrūkius.
Mokslininkai iš viso pasaulio po truputėlį pastebi ir prieina bendras išvadas. Ilgų jų tyrimų duomenys rodo, kad spirulina tikrai veikia ir ji gali labai nemažai. Gripo sutramdymas, įvairių alerginių reakcijų nusilpninimas, cholesterolio kiekio mažinimas bei net vėžinių susirgimų atsitraukimas dar kartelį įrodo, kad tai nėra marketinginis triukas. Spirulina iš tiesų veikia ir tuo įsitikinti galite ir jūs patys!
Dar daugiau naudingos informacijos
Paprastai dumbliai turi gausybę naudingų medžiagų. Tie žalumynai, kurie auga sausumoje retai kada gali sukaupti tokias didžiules mineralų, fermentų ar vitaminų atsargas. Tai paprasta, vandenyje vyksta daug daugiau cheminių reakcijų, dėl to augalai, kurie kontaktuoja su vandeniu, geba pasiimti daug didesnę dalį tokių medžiagų.
Coral Club siūlo įsigyti būtent tokio tipo produktą. Jis naudingas jums, pakankamai nebrangus ir yra ne vienas mokslinis tyrimas, kuris pagrindžia šio augalo naudą. Pagrinde orientuotas į bendrą imunitetą bei toksinų išvalymą, Spirulina taip pat prisideda prie svorio metimo ir padidina ištvermę prieš, per ir po fizinių krūvių.
Papildas taip pat gali neblogai kompensuoti įvairių naudingų medžiagų trūkumus. Pvz., jeigu jums trūksta vitamino A arba B, spirulinoje yra pakankama jo dozė ir jūs galite pasisemti jų iš būtent šio produkto. Tas pats liečia ir kalcį, geležį, cinką, fosforą ir magnį.
Kai kurie žmonės taip pat susiduria su priešlaikiniu arba per ankstyvu organizmo senėjimu. Ne pagal metus atsiranda daug raukšlių, labai susilpnėja kai kurių organų arba kūno dalių pajėgumai, atsiranda amžiui nebūdingų sveikatos sutrikimų ir taip toliau. Kadangi vingrūnės yra natūralus jėgų bei geros savijautos šaltinis, jos padeda to išvengti.
Su amžiumi pradeda prastėti ir medžiagų apykaita. Pagrindinės to problemos yra ilgalaikė nepilnavertė mityba, žalingi įpročiai, mažai aktyvus gyvenimo būdas. Kadangi gyvenimo tempas dabar toks greitas, žmonės nepastebi sveikatos problemų, kol jos nepasidaro nepakeliamos.
Tik tada imamasi priemonių. Galbūt geriau būtų kovoti su įvairiomis bėdomis prevenciškai ir rinktis natūralius, didžiulę naudą organizmui turinčius produktus?
Nepamiršti reikėtų ir galimybės šį papildą rinktis miltelių, kapsulių arba tablečių pavidalu. Kadangi dumbliai gali būti apdorojami gana lengvai, jūs galite rinktis tokį produkto tipą, kuris bus lengviausiai vartojamas jums.